Утеплення фасаду будинку пінопластом

Сьогодні утеплення житла - вже не є модна фішка багатих, а необхідність для кожного українця. Ціни на енергоносії безперервно ростуть, тому питання збереження тепла в житловому будинку актуальне, як ніколи. Правильно утеплений фасад не тільки зменшить тепловтрати і збереже прохолоду влітку, але й істотно продовжить термін експлуатації будинку.

 

Особливості нашого кліматичного поясу і різко зростаючі ціни на газ і електрику змушують людей все частіше і частіше поглядати у бік економії енергоресурсів за рахунок утеплення стін будинку або квартири. Як відомо, в Європі і США вже давно утеплюються! Економічність утеплення фасадів будинків, складів, заміських котеджів і інших будівель давно доведена досвідом у цивілізованих і економічно розвинених країнах.

 

Утеплювачів для системи теплоізоляції фасаду на сьогоднішній день досить багато, але краще спіненого пінополістиролу (по-нашому - пінопласт) поки нічого не придумали. Незважаючи на спроби виробників мінеральної вати або екструдованого пінополістиролу розіграти кампанію проти свого безперечного конкурента, який на голову вище за властивостями утеплення фасаду та іншими показникам, пінополістирольні плити марки ПСБ-С-15, ПСБ-С-25 і навіть ПСБ-С-35 продовжують активно брати участь в утепленні фасадів, як на висотках, так і при утепленні дач, приватних будинків, заміських котеджів і навіть нежитлових приміщень. До того ж, фасадні декоративні штукатурки, які можна використовувати при утепленні фасаду пінопластом, приємно радують своєю різноманітністю: Короїд, Шуба (Баранчик), Мозаїка і багато інших. Але, як і будь-яке нововведення, теплоізоляція встигла нахапатися чуток і помилок. Недолік достовірної інформації з утеплення житлових будинків пінопластом призводить до проблем в реальних умовах експлуатації фасаду, що утеплює. Також часто порушується технологія виконання робіт при утепленні фасаду пінопластом. А ще частіше недосвідчений кінцевий споживач примудряється купити не той пінопласт, зазіхнути на низьку ціну фасадного клею для пінопласту, вибрати будівельну бригаду фасадчиків дилетантів. Власне найбільша проблема при утепленні фасаду, це правильно вибрана бригада майстрів, які допоможуть вибрати матеріал, якісно зробити та попередити інші негаразди, які можуть трапитися при утепленні фасаду свого будинку.

 

Отже, давайте розберемося, які ж існують вигадки про утеплення стін будинку пінопластом, а головне, що з ними можна зробити і як боротися.

 

Вигадка №1. Екструзійний спінений пінополістирол (екструдований пінополаст) надійніше.

По суті, екструзійний (екструдований) пінополістирол це той же "пінопласт", тільки вироблений іншим методом - методом екструзії під дією високої температури. Відмінності в теплопровідності між ПСБ-35 і екструдером 35 щільності складає всього 0,002 одиниці. З чого випливає, що ці матеріали майже ідентичні по теплопровідності. Тоді винакає риторичне запитання, а якщо теплопровідність майже однакова, то навіщо платити більше?

Крім того, можна виділити такі недоліки екструзійного (екструдованого) пінополістиролу:
- Висока ціна
- Вигинання під дією високих температур
- Суміші призначені для роботи з плитами ПСБ сумнівно застосовні до екструдеру

Вигадка №2. Мінеральна вата дешевше.

Так, сама по собі мінвата набагато дешевше, ніж пінопласт. Але щоб у будинку було по-справжньому тепло і комфортно, потрібна не звичайна мінеральна вата в рулонах, як зображено на рисунку знизу, а мінераловатні плити, які коштують дорожче, ніж пінополістирольні плити, і мають ряд своїх недоліків в порівнянні з пінопластом.

Вигадка №3. Утеплений пінопластом фасад «не дихає».

Термін «дихання стін» не є технічним терміном. Він з'являється лише в численних висловлюваннях будівельних фахівців, кількість яких у нас настільки ж велике, як і кількість лікарів. Вони кажуть, що якась стіна «дихає» або «не дихає», причому цей термін ними пояснюється як первинний термін, що не потребує визначення.

Потік водяної пари, що проходить через зовнішні стіни з цегли типового житла, становить від 0,5 до майже 3% повного потоку водяної пари, що усувається з житла - ця незначна різниця залежить від справності вентиляції (головним чином) і вологості в приміщенні, а в меншій мірі від виду термоізоляції стін, а також від вмісту водяної пари в зовнішньому повітрі.

Типові зовнішні стіни не в змозі, навіть частково, замінити вентиляцію в ролі усунення водяної пари з приміщень, оскільки обсяги водяної пари багаторазово вище від тої її кількості, яка насправді може проникнути через зовнішні стіни житла, навіть якщо відмовитися від їх утеплення пінопластом. Не знаходить також обгрунтування проведення спеціальних операцій, службовців для забезпечення зовнішніх стін більшої паропроникністю. Провину за надмірну вологість у приміщеннях на зовнішні стіни, як «не дихаючі», перекидають на утеплювач - пінопласт. Особливо, результати розрахунків дають право сформулювати спеціальні рекомендації для проектування житлових будинків - спрямовані на забезпечення максимального утеплення.

Вигадка №4. Теплий фасад не дає істотного приросту тепла.

Так, приросту тепла «мокрий фасад» не дає, зате утримує усередині приміщення більш 30% тепла, яке було б втрачено при відсутності утеплювача. Чи не утеплюючи фасад, Ви «опалюєте вулицю» за свої гроші. Як видно на рисунку знизу, найефективніший варіант утеплення - це утеплення зовні.

Вигадка №5. Пінополістирол добре горить.

Дійсно, пінополістирол, як і будь-які матеріали з полімерними добавками, є горючим матеріалом. Однак правильне використання з виконанням всіх існуючих правил монтажу та експлуатації, вимог пожежної безпеки дозволяють успішно застосовувати його в будівництві.

Температура самозаймання пінополістиролу +491 ºС. Це в 2,1 рази вище, ніж температура займання паперу (+ 230 ºС), і в 1,8 рази вище, ніж у деревини (+260 ºС). Теплової енергії, при горінні, пінополістирол виділяє від 1 000 до 3 000 МДж / кг. Для порівняння, при горінні сухої деревини виділяється 70008000 МДж / м3. Таким чином, пінополістирол дає незначне підвищення температури на відміну від інших, що беруть участь при пожежі матеріалів (меблі, лінолеум і т. Д.). Вогнестійкість (горючість) пінополістирольних плит визначається не тільки їх фізико-хімічними властивостями, але і комбінацією з іншими будівельними матеріалами, а також існуванням необхідних захисних шарів. При дотриманні правил протипожежної безпеки пінопласт марки ПСБ-С менш небезпечний, ніж інші широко поширені будівельні матеріали.

Вигадка №6. Недовговічність пінопласту.

Питання про довговічність пінополістиролу також хвилює будівельників. Виробництво пінополістиролу почалося тільки в 50-х роках, тому говорити про те, що його довговічність перевірена часом, звичайно, поки ще рано. Але висновок вчених випробувальних лабораторій вже в наші дні свідчить про те, що «пінополістирольні плити успішно витримали циклічні випробування на температурно-вологісні впливу в кількості 80 умовних років експлуатації в багатошарових огороджувальних конструкціях з амплітудою впливів ± 40 °С».

З хімії - пластмаса, будучи інертним в біологічному відношенні матеріалом, стоїть на другому місці за часом розкладання після скла. Час руйнування пінопласту, як виробу, визначається якістю його виготовлення. Єдині вороги пінополістиролу це ультрафіолетове випромінювання і механічні дії. Саме тому пінопласт необхідно закривати матеріалами, які перешкоджатимуть цим впливам.

Вигадка №7. Пінопласт небезпечний для здоров'я і навколишнього середовища.

Пінополістирол абсолютно не токсичний, ним можна користуватися без будь-яких то побоювань. Це підтверджується і тим, що вже протягом багатьох років його використовують для виготовлення продовольчих упаковок, що передбачають прямий контакт з харчовими продуктами.

Також і в будівництві, пінополістирол - безпечний ізолятор, який може бути використаний без ризику і прийняття додаткових заходів безпеки. У складі пінополістиролу немає ніяких небезпечних, отруйних, токсичних речовин, за весь час його використання не треба було ніяких додаткових засобів захисту (наприклад, респіраторних масок або рукавичок). Не було зареєстровано жодного випадку професійного захворювання, пов'язаного з пінополістиролом.

Пінополістирол ефективно протистоїть осіданню (ущільненню) і гарантує довговічність своїх теплоізоляційних властивостей. Після багатьох років використання, пінопласт знаходить собі застосування в областях біології і мікробіології, ще раз доводячи, що він не представляє ніякої небезпеки для здоров'я людини.

Настільки хороше положення справ пояснюється природою пінополістиролу: володіючи інертною структурою, пінополістирол біологічно нейтральний і стійкий впродовж багатьох років. У навколишньому нас середовищі, мономерний стирол можна знайти в смолах рослин, а також в продуктах харчування як суниця, квасоля, горіхи, пиво, вино і т. д. Що не містить ніякого іншого газу крім повітря, пінополістирол гарантує відсутність виникнення алергій або прихованих хвороб.

Вигадка №8. Утеплювати фасад не вигідно (дорого).

Ті, хто так вважають, по-своєму праві. Адже це не зовсім дешеве задоволення. Зате Ви отримуєте можливість одним махом укріпити стіни, утеплити житло, прикрасити фасад - і все це всього за 20 000 грн. для дому в 100 м² (з роботами і матеріалами). Утеплений фасад - це комфорт і затишок домашнього вогнища, здоров'я вашої сім'ї, вишуканий європейський стиль вашого будинку, надійність і міцність на довгі роки. А те, що вже через 5 років ці ж гроші повернуться до вас шляхом економії енергоресурсів, а після ви почнете «заробляти», взагалі призводить даний міф в цілковиту неактуальність.

Вигадка №9. Другий шар штукатурки, після армуючого шару, не потрібен - достатньо просто пофарбувати.

Фарба відмінно захищає від багатьох хімічних, променевих і температурних впливів, але не настільки ефективно, як шар декоративної штукатурки, яка служить ще й механічним захистом армуючого шару. Використовуючи в декорі «Шубу», «Короїд» або «Машинний набризг", ви продовжуєте термін служби фасаду майже вдвічі і забезпечуєте естетичний зовнішній вигляд вашого житла.

Вигадка №10. Немає значення, чим утеплювати фасад.

Якщо у Вас є можливість проконтролювати якість матеріалів для утеплення (а найчастіше виконавці робіт таку інформацію приховують), то зверніть особливу увагу на такі деталі:

- Виробник суміші для приклеювання і армування пінопласту - це повинен бути гідний бренд за прийнятну ціну;

- Виробник пінополістиролу - це заводи-виробники забезпечують сертифікацію своєї продукції, відповідність ДСТУ, необхідну щільність, якість і надійність;

- Якість армуючої сітки - вона може бути низької щільності, тендітна або просто китайська.

Вигадка №11. Немає значення, хто утеплює фасад.

Клей для плитки коштує значно дешевше клею для теплоізоляції і теж непогано клеїть плити з пінополістиролую. От тільки через місяць-два пінопласт відпадає від стіни і тримається тільки за рахунок механічного кріплення (дюбелів-парасольок, перфорованих куточків і цокольних планок, якщо такі використовувалися в процесі утеплення). Багато замовників цього не знають. А багато виконавців на цьому непогано заробляють.

Кількість дюбелів-парасольок на 1 квадратний метр пінопласту має бути 5-6 шт. за технологією, а не 2-3 шт., як роблять багато фасадчики, намагаючись заощадити для особистої наживи. Декоративний шар включає в себе грунтувальні фарбу на основі кварцового піску!

Перевірений недобросовісний фасадчик заробить на таких нюансах виконання робіт ще більше, а термін служби такого фасаду скорочується в 10 разів (з 20-ти років до максимум 2-х).

 

Все ще вважаєте, що краще хто попало, аби подешевше?

 

Якщо у Вас виникли запитання щодо можливості утеплення фасаду Вашого будинку, вибору матеріалу утеплювача чи розрахунку ефективності утеплення фахівці з компанії "Євро Балкон" будуть раді надати Вам консультацію.

Rating: 10

Якщо Вам сподобалася стаття, то поділіться нею у соціальних мережах аби Ваші друзі також мали змогу прочитати її для себе.